ATATÜRK'Ü ANLAMAK YARIŞMASI BU YIL MERSİN'DE


Açıklama: İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından her yıl farklı şehirlerdeki lise öğrencileri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya bu yıl Mersin'de dahil edildi.
Kategori: SOSYAL-KÜLTÜREL
Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2015
Geçerli Tarih: 29 Ocak 2022, 02:31
Site: anamursanayisitesi
URL: http://www.anamursanayisitesi.com/haber_detay.asp?haberID=1922


Dudullu OSB’nin Ünlü Eser Yarışması Bu Yıl Mersin’de

 

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından her yıl farklı şehirlerdeki lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Mustafa Kemal’i Anlamak” konulu eser yarışması bu yıl Mersin, Sinop ve Tekirdağ illeri ile devam ediyor.

 

Öğrencilerin Mustafa Kemal’i sadece kitaplardan okuyarak öğrenmelerinin dışında, onu kendi bilinçlerinde yorumlamalarının istendiği yarışmada, öğrencileri teşvik etmek için çok sayıda ödül veriliyor. Görsel ve yazınsal olmak üzere, dereceye giren iki kategorideki ilk üçer öğrenciye önemli miktarda para ödülünün yanı sıra, diğer mansiyon ödüllerle birlikte eğitimlerine bir nebze de olsa katkı sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca Bölge firmalarının da katkılarıyla yüzlerce öğrenci ödüllendiriliyor.

 

Bedeli Dudullu OSB tarafından karşılanmak üzere, dereceye giren öğrencilerin görevli öğretmenler ile birlikte İstanbul’daki muhteşem geceye katılmaları sağlanıyor, ödülleri takdim ediliyor ve İstanbul gezisi düzenleniyor.

 

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen bu büyük proje, geçtiğimiz yıllarda İstanbul, Artvin, Şanlıurfa, Trabzon, Osmaniye, Edirne, Aydın, Çanakkale ve Sivas valilikleriyle yapılan işbirliği doğrultusunda gerçekleştirilmişti.

 

Son başvuru tarihinin 3 Nisan 2015 olduğu yarışmaya katılan tüm öğrencilere, eserlerinin bulunduğu bir eser kataloğunun da hediye edildiği yarışmanın resmi web sitesi: www.mustafakemalianlamak.com

 

Yarışma sonucunda görsel ve yazınsal olmak üzere her iki ayrı kategoride dereceye giren öğrencilere;

 

 Görsel Eser 1’incisine           7.500 TL + Tablet PC

 Görsel Eser 2’ncisine            5.000 TL + Tablet PC

 Görsel Eser 3’üncüsüne        2.500 TL + Tablet PC

 

Yazınsal Eser 1’incisine          7.500 TL + Tablet PC

Yazınsal Eser 2’ncisine           5.000 TL + Tablet PC

Yazınsal Eser 3’üncüsüne       2.500 TL + Tablet PC

 

Ayrıca jüri tarafından değerlendirilecek öğrencilere  1.000’er TL. mansiyon ödülü ile dereceye girecek öğrencilere Bölgede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının verecekleri çeşitli hediyeler de var.

 

 

 

Haber Kaynağı: http://www.mersinistikbal.net/guncel/23275-dudullu-osb’nin-yarismasi-mersin’de.html