15 GÜNE KADAR ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR


Açıklama: Başkan Kılınç: "15 gün içerisinde Anamur'da asfalta başlayacağız."
Kategori: GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 02 May?s 2020
Geçerli Tarih: 27 May?s 2022, 00:23
Site: anamursanayisitesi
URL: http://www.anamursanayisitesi.com/haber_detay.asp?haberID=1959


15 GÜNE KADAR ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

 

Başkan Kılınç : “15 gün içerisinde Anamur'da asfalta başlayacağız.”

 

Anamur Belediyesi araç filosuna yeni eklediği Konkasör – Taş Kırma Makinesi’ni Kızılaliler Mahallesi’nde açılması planlanan taş ocağına taşıma işlemini bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdi.

 

 

 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından iş makineleri ile gerçekleştirilen taşıma işlemini yerinde inceleyen Hidayet Kılınç, Anamur Belediyesi’nin asfalt dökümünü kendi makineleri ve kendi öz kaynakları ile gerçekleştirmek istediğini belirtti. Taş ocağında kullanılmak üzere bir adet Konkasör – Taş Kırma Makinesi ile Makine İkmal Müdürlüğü Parkı’nda bir asfalt şantiyesi kurulumu gerçekleştirdiğini ifade etti.

 

 

 

Taş Ocağı’nı bir an önce faaliyete geçirmek istediklerini belirten Başkan Kılınç: “Bir yıl önce göreve geldiğimizde kendi imkânlarımız ile asfalt dökümü gerçekleştirmenin maliyeti yarı yarıya düşürdüğünü tespit ettik. Bu amaçla yaklaşık 3 ay evvel satın alarak ilçemize getirdiğimiz Taş Kırma Makinemizi bugün itibari ile taş ocağımızın olduğu bölgeye intikal ettirdik. Makinemizin kurulumunu birkaç gün içerisinde gerçekleştirerek biran önce mıcır malzemesi üretimine ve akabinde asfalt dökümüne başlamayı planlıyoruz.

 

 

 

Planlamalarımıza göre 15 gün içerisinde asfalt dökümüne başlayabileceğimizi ön görüyoruz. Bu yıl ilk etapta 100 kilometre asfalt dökeceğiz. 5 yılın sonunda da söz verdiğimiz gibi sera yolları dâhil Anamur’da asfaltsız yol bırakmayacağız inşallah.’’ dedi.