anamursanayisitesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ana Menü

Sponsor Alanı


Saat

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı


Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 1  
»Bugün 143  
»Toplam 1138150  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 100.26.179.41
» Bu sitemizi ziyaretiniz
AZERBAYCAN SÖZ BAYRAMİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

AZERBAYCAN SÖZ BAYRAMİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Tarih 01 Ekim 2021, 01:42 Editör

AZERBAYCAN Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi Sadri (Başkanı) Merhum Şair Sabir Sarvan anısına düzenlenen SÖZ BAYRAMI GÜNÜ etkinliği yapıldı.

AZERBAYCAN SÖZ BAYRAMİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

 

            AZERBAYCAN Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi Sadri (Başkanı) Merhum Şair Sabir Sarvan anısına düzenlenen SÖZ BAYRAMI GÜNÜ  etkinliği yapıldı.

            AYB Sumgayıt Bölmesi Sadri(Başkanı) Gülnare Cemalettin Hanımın öncülük ettiği Söz Bayramına Nizami Gencevi Kitaphane kulübü üyeleri ve Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği(MEŞYAD) birlikte katılarak muhteşem bir programa imza attılar.

            Zoom üzerinden 29 Eylül 2021 tarihinde Azerbaycan saati ile saat 15.00, Türkiye saati ile saat 14.00^de başlayan programa Gülnare CEMALETTİN hanım modülatörlüğünde yapıldı.

             İlk olarak Söz Bayramının açılışını  Nizmai Gencevi adına Kitaphane Kulübü Başkanı Ulviyye  İseyeva açarak, konukları ve bu bayrama katılan herkesi selamladı. Daha sonra sözü  AYB Sumgayıt Bölmesi Başkanı Gülnare Cemalettin'e bıraktı.
 
 

                                  

 

            Zoom üzerinden gerçekleştirilen programa Nizami Gencevi Adına Kitaphane Kulübünden: Nizmai Gencevi adına Kitaphane Kulübü Başkanı Ulviyye  İSEYEVA, Üyeler; Sadıxova Ayna, Allahverdiyeva Seadət, İsayeva Ülviyye,  Hüseynova Yegane, Ahmədova Yegane, Mehtiyeva Arzu, Tərana Tapdıqqızı, Ağakişiyeva Dilara, Qurbanova Şeyda katıldılar. 

 

          

             MEŞYAD Mersin Şairler Derneğinden Başkan Yardımcısı Yazar-Şair Çınar ARIKAN, Yönetim Kurulu Üyesi  Şiir Seslendirmecisi-Öğretmen(Muallim) Sait MERCAN, Dernek Üyelerinden Şairler Fatma ARIKAN, Nuray ÖNGEÇ ve Yazar Hanife MERT katıldılar.

            Gayet samimi ve dostluk havasında geçen program boyunca konuklar MEŞYAD üyeleri Azerbaycan-Türkiye kardeşliğine vurgu yaptılar. Aynı vurgular Azerbaycan’dan programa katılan dostlardan da geldi. İki devletin, Türk milletinin şair ve yazarları, kitaphanecileri bu program sayesinde birbirleri ile tanıştılar. Gönüller ve duygular birleşti.

            İki devlet, tek millet vurgusunun yapıldığı programda MEŞYAD Üyeleri çeşitli şiirleri seslendirdiler. Sait MERCAN ‘ın okuduğu  “BEN ANADOLUYUM” şiiri büyük beğeni aldı. Diğer şiarlerin okuduğu  şiirler de programın katılımcıları tarafından alkışlandı.

 

 

 

            Gülnare CEMALETTİN Hanım’ın özel isteği olan ve Dünyadaki Esir Türk kızları için yazılmış olan      SARI ÇİÇEĞİM adlı şiirini Çınar ARIKAN okudu. Nuray ÖNGEÇ, Fatma ARIKAN, yazar olmasına rağmen okuduğu şiirlerle Hanife MERT ‘de çok beğenildi.

            Gülnare CEMALETTİN Hanım’ın şiirini son olarak Fatma ARIKAN seslendirdi. Program herkese söz hakkı verilerek sona ererken bu tür programların  Azerbaycan-Türkiye kardeşliğini pekiştirdiği ve bunların tekrarının bu dostluk ve kardeşliği daha da pekiştireceğine bütün katılımcılar vurgu yaptılar. Gülnare CEMALETTİN  Dağlık Karabağ’ın Ermeni Zulmünden kurtarılmasında Türkiye’nin kardeşliğini ve  desteğini çok yakından hissettiklerini belirtti.

            Programı düzenleyen AYB Sumgayıt Bölmesi Başkanı Gülnare CEMALETTİN Hanım’a ve tüm katılımcılara MEŞYAD adına teşekkür ediyoruz.

            www.anamursanyisitesi.com olarak birlik ve beraberliğin daim olmasını dileriz

Bu haber 555 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BANKA-KREDİ

ANAMUR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN EĞİTİCİ SEMİNER

ANAMUR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN EĞİTİCİ SEMİNER Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğünce Anamur'da KADES aplikasyonunu ve polislik mesleğinin tanıtımı ve mesleğe giri...

ÜRETİCİYE YAPILAN İHANETİN BEDELİ ÇOK AĞIR ÖDENİR!

ÜRETİCİYE YAPILAN İHANETİN BEDELİ ÇOK AĞIR ÖDENİR! Anamur ve Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş çilekte oynanan oyunlarla ilgili açıklama yaptı.

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı


Mayıs - 2014 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi