anamursanayisitesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ana Menü

Sponsor Alanı


Saat

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı


Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 13  
»Bugün 131  
»Toplam 1138138  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 100.26.179.41
» Bu sitemizi ziyaretiniz
BÖLGE TARIMINI TEHTİD EDENLERİN KARŞISINDAYIZ

BÖLGE TARIMINI TEHTİD EDENLERİN KARŞISINDAYIZ

Tarih 26 Ocak 2024, 23:48 Editör

Anamur Ziraat Odası Başkanlığı muhtarlar ve halkla bir araya gelerek kamuoyunu bir bildiri yayınlayarak aydınlattı.

BÖLGE TARIMINI TEHTİD EDENLERİN KARŞISINDAYIZ

 

Anamur Ziraat Odası Başkanlığı muhtarlar ve halkla bir araya gelerek kamuoyunu bir bildiri yayınlayarak aydınlattı.

 

Son yıllarda: Bölgemiz; madenciler, mermerciler, termalciler, hazine gibi arazi gaspcılarının kana susamış vampir gibi uğrak yeri haline gelmiştir.

Tarımsal üretim alanlarımızı, yok etmek için adeta savaşıyorlar. Önceden emsallerini gördüğümüz arazi  gaspı savaşı. Şu anda; halk tabiriyle  hortlamış vaziyette Kızılaliler mahallemizde, bir maden firması, “Boksit madeni” çıkartmak için bazı girişimlerde bulunmuştur.

Konudan haberi olan, duyarlı bölge çiftçilerimiz ve mahalle temsilcimiz Ali ÇULHA odamızı bilgilendirmiştir.

 

 

 

Bölgemiz: Ülke tarımımız için, çok önemlidir. Yöremizin çiftçileri, bu bölgede tropikal ürün yetiştiriyor. Ülkemizin ihtiyacını karşılıyor. Hepimizin malumu olduğu üzere bu ürünlerin ihracatını da yapıyoruz.

Ülkemizde, tropikal ürünlerin kapsamlı üretildiği, başka bir Anamur yok. Doğası, denizi, havası, yetiştirdiğimiz tropikal ürünlerimizle, cennet gibi gördüğümüz bölgemizi, hiç kimsenin cehenneme çevirmeye hakkı yoktur. Biz çiftçilerin gülümseyerek kurduğu hayalleri, bilerek ve isteyerek gerçekleşmemesini isteyen. Hayallerimizin içinden  acıyı tazeleyerek eksik etmemek üzere yemin etmiş gibi hareket eden arazi mafyalarına sesleniyorum. Hepimiz çok iyi biliriz. Çanağında ne varsa kaşığında o gelir.

 

             
 
            Çiftçilerimiz; girdi maliyetleri, iklim değişikliği, pazarlama sorunları gibi problemlerle boğuşurken, bütün bunlar yetmezmiş gibi, birde madencilerle mücadele vermek üzere mecbur bırakılmaya çalışılmaktadır.

Anamur Bozyazı  Ziraat Odası olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk dimdik yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu; kana susamış vampir gibi, bölgemize saldıran gaspçılar, arazi çeteleri, şunu net bilsin. Biz kendini  hint kumaşı zannedip sonra sofra bezi olan çok yapı gördük.

 

 

 

Bilmenizi isteriz ki; bölge tarımını tehdit eden, her türlü çalışmanın, olumsuz faaliyetin karsısındayız. Üreticilerimizle birlikte, haklı mücadelemizi asla bırakmayacağız. Önceki sorunların üstesinden alnımızın akıyla nasıl başarılı olup çıktıysak bunuda  başaracağız. 

 

 

Bizim; ekmeğimizi, elimizden almak isteyen, rantçılar, madenciler, üretimimizi zehirlemek isteselerde, biz üreticiler yetiştirdiğimiz mahsullerimizle, onları da beslemeye kararlılıkla devam edeceğiz. 

Bu toplantıyı organize eden  mahalle temsilcimiz Ali CULHA ya, tüm mahalle üreticilerimize, gençlerimize, özellikle toplantıya katılarak fikirlerini açık açık ortaya koyan annelerimize, kadın  çiftçilerimize, komşu mahalle Alataş Muhtarımız Hayri DENİZ 'e, Karadere Muhtarımız Soner ÖZ 'e, Korucuk Muhtarımız Halit ŞİMŞEK'e. Kızılaliler mahallemizin eski muhtarı mahallemizin ak saclısı Ahmet TURHAN 'a. Şahsım, odamız ve tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Bu haber 68 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

AHMET ARICAN İYİ PARTİ'NİN MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

AHMET ARICAN İYİ PARTİ'NİN MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU Geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa ederek İYİ partiye geçen Ahmet ARICAN, İYİ Partiden Yenişehir ilçesi b...

MEZİTLİ İYİ PARTİ İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

MEZİTLİ İYİ PARTİ İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI İYİ parti İlçe Yönetiminin Parti kararlarına uymadıkları ve emirleri dinlemedikleri de açıklandı. Erhan ANTALYALI B...

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı


Mayıs - 2014 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi